Mısır Vizesi Gerekli Evraklar
Mısır Vizesi Gerekli Evraklar

Türkiye’den Mısır’a gidecek olan vatandaşlar, gitme amacına göre bir vize türüne başvuru yapmalıdır. Vize başvuru için bizimle iletişime geçerek işlemlerinizi daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Mısır’a Gitmek İçin Neler Gerekli?

Mısır’a gitmek için öncelikle gitme amacına göre bir vize türüne müracaat etmelisiniz. Mısır vize türleri; eğitim, çalışma, ticari, turistik ve aile birleşimi olarak farklı sınıflara ayrılmıştır. Tüm vize türleri için farklı şartlar ve evraklar istenir. Vize başvurusu yapacak kişiler, vize başvuru formunu doldurmalı ve vize randevusu almalıdır. Randevu tarihinde ise gerekli belgelerin tümünü vize merkezine teslim etmeniz ardından vize ücretini ödemelisiniz.

Mısır’a seyahat amaçlı gidecek olan Türk vatandaşları turistik vize başvurusunda bulunmalıdır. Vize başvurusu için Mısır konsolosluğundan randevu almanız istenir. Konsolosluğu arayarak veya web adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak vize randevusu alabilirsiniz. Randevu tarihinde teslim etmeniz gereken Mısır vizesi gerekli evraklar: pasaport, 2 adet vesikalık fotoğraf, başvuru formu çıktısı, dilekçe, gelir belgeleri, otel rezervasyonu ve uçak biletidir. Belgeleri teslim etmeniz ardından vize ücretini ödeyerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Mısır’da çalışmak isteyen Türk vatandaşlarının çalışma izni alması gerekir. Çalışma izni, işveren tarafından hazırlanmalıdır. İş davetiyesi ile birlikte Mısır vizesi gerekli evraklar: mesleki belgeler, gelir belgeleri, pasaport, kimlik fotokopisi, otel rezervasyonu gibi belgelerdir. Çalışma vizesi için gereken ücreti ödemeniz ardından vize alabilirsiniz. Çalışma vizesi alarak ülkeye gitmeniz ardından oturum izni başvurusunda bulunmanız istenir.

Mısır’a iş seyahati yapacak olan veya iş kurma amacıyla gidecek olan kişiler, ticari vize başvurusunda bulunmalıdır. Vize başvurusu için hazırlamanız gereken mesleki belgeler, gelir belgeleri, yabancı dil sertifikası gibi belgeleri vize merkezine teslim etmeniz gerekir. Vize ücretini ve vize merkezi ücretini ödemeniz ardından vize işlemleriniz tamamlanır.

Mısır’da eğitim almak isteyen kişiler, Mısır’da bir eğitim kurumundan onay almış olmalıdır. Yazılı belge ile birlikte sponsor belgesi, pasaport, hesap dökümü, konaklama rezervasyonu ve uçak bileti belgelerinin hazırlanması gerekir. Eğitim vizesi, eğitim alınacak süreye göre verilmektedir. Ülkeye gitmeniz ardından oturum izni ve çalışma izni başvurusunda bulunabilirsiniz.

Mısır’a aile yakınlarını ziyaret etmek veya evlilik amacıyla gidecek olan kişiler, aile birleşimi vizesi almalıdır. Bu vizenin alınması için davetiye belgesi olması gerekir. Yabancı dil sertifikası, kimlik fotokopisi, pasaport, başvuru formu çıktısı, dilekçe gibi belgeleri vize merkezine teslim etmeniz ardından işlemleriniz tamamlanır.

Mısır’a gitmek için vize başvurusunda bulunan kişilerin vize başvuru sonuçları ortalama 1 ay içerisinde sonuçlanır. Seyahat etmeden 90 gün öncesinde başvuru yapma hakkınız vardır. Vize başvurusu sonucu olumsuz olan kişiler, yeniden başvuru yapma hakkına veya itiraz etme hakkına sahiptir. Vize almanız ardından ülkeye seyahat edebilir, kalma süresine göre oturum izni alabilirsiniz.

Mısır İçin Vize Nasıl Alınır?

Mısır vizesi alacak kişiler, Mısır konsolosluğu web adresinde yer alan başvuru formunu doldurmalıdır. Başvuru formunda verilen bilgilerin gerekli evraklarda yer alan bilgilerle tutarlı olması gerekir. Aksi takdirde vize başvurusu olumsuz sonuçlanır. Başvuru formu ile birlikte vize talep dilekçesi yazarak vize randevusu alabilirsiniz.

Vize başvurusunda bulunacak kişilerin gitme amacına göre vize türüne başvuru yapması istenir. Turistik, eğitim, çalışma, ticari gibi vize türlerine başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapacak kişiler, vize türlerine göre farklı evrakları vize merkezine teslim etmelidir. Bu belgelerle birlikte vize ücretini ödemeniz ardından vize başvurunuz tamamlanır. 1-2 ay içerisinde vize başvuru sonucu olumlu veya olumsuz yönde açıklanır.

Mısır vizesi gerekli evraklar başvuru yaptığınız vize türüne göre değişiklik gösterse de temel olarak istenen bazı evraklar vardır. Bu evraklar:

  • En az 6 ay geçerliliği olan güncel pasaport
  • Başvuru formu çıktısı
  • Vize talep dilekçesi
  • gelir belgeleri
  • Seyahat masrafları üçüncü kişiler tarafından karşılanacaksa sponsor belgeleri
  • Otel rezervasyonu
  • Gidiş-dönüş uçak bileti
  • 2 adet vesikalık fotoğraf
  • Pasaport fotokopisi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Mısır vizesi gerekli evraklar temel olarak bu şekildedir. Bu belgeler birlikte vize türüne göre talep edilen farklı evraklar da vardır. Çalışma amacıyla gidecek olanlar için çalışma izni ve mesleki belgeler talep edilir. Eğitim amacıyla gidecek kişiler, eğitim kurumlarından yazılı belge almalıdır. Ticari amaçlı gidecek kişilerin de mesleki belgeler ve gelir belgelerini sunması gerekir.

Mısır vizesi almak için banka hesabında yeterli tutar olması önemlidir. Vize reddi alınmasının sebeplerinden biri başvuru yapan kişinin maddi durumunun yetersiz görülmesidir. Başvuru yapan kişilerin banka hesaplarında en az 10.000 TL bakiyesi olmalıdır. Bankalardan alacağınız 3 aylık hesap dökümünü evraklar arasında eklemeniz gerekir.

Mesleki evraklar, tüm vize türleri için istenen belgelerden biridir. Çalışan kişiler, işverenlerinden çalışma belgesi alarak evrakları arasında eklemelidir. Bu belge işveren tarafından imzalanmalı ve üzerinde kaşe olmalıdır. Çalışma belgesi, başvuru yapan kişinin çalışma süresi, görevleri gibi bilgileri içermelidir.

Türkiye’den Mısır’a Vize Var Mı?

Mısır, Türk vatandaşlarından vize isteyen ülkelerden biridir. Ülkeye gitmek için Mısır konsolosluğu ile iletişime geçerek vize randevusu almanız gerekir. Mısır vize türleri; çalışma, eğitim, seyahat, ticari, aile birleşimi gibi farklı sınıflara ayrılmıştır. Türk vatandaşları gitme amacına göre vize başvurusunda bulunmalıdır. Ülkede 90 günden uzun süre konaklamak isteyen kişiler, uzun süreli vize başvurusu yapmalıdır.

Türkiye’den Mısır’a seyahat etmek için başvuru yapmanız gereken vize türü turistik vizedir. Bu vize, ülkede 30 gün kadar kalmanıza olanak tanıyan tek girişli vize türüdür. Turistik vize sahibi kişiler, ülkede oturum izni alamaz ve çalışma izni başvurusunda bulunamaz. Ülkeye çalışma, eğitim alma amaçlarıyla gidecek olan kişiler, oturum izni alabilir.

Mısır Vize Ne Kadar?

Mısır vize başvurusunu tamamlamak için randevu tarihinde Mısır vizesi gerekli evraklar vize merkezine teslim edilmeli, vize ücreti ve vize merkezi ücreti ödenmelidir. Vize başvurusu yapılması ardından vize sonuçları ortalama 1 ay içerisinde sonuçlanır. Başvuru yapacak olan kişiler, seyahatlerinden 90 gün öncesinde başvuru yapma hakkına sahiptir.

Mısır vizesi için belirlenen ücret, başvuru yapılan vize türlerine göre değişiklik gösterir. Mısır turistik vize ücreti 260 TL olarak belirlenmiştir. Ticari vize ücreti 600 TL’dir. Mısır vizesi almak için vize ücreti ile birlikte vize merkezi ücretinin de ödenmesi gerekir. Bu ücret 20 Euro olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda Mısır vizesi almak isteyen kişilerin banka hesaplarında 5.000 kadar tutar olması gerekir. Evrak masrafları ve seyahat masraflarını da hesaplayarak bütçe planlaması yapmalısınız.

SSS

Mısır Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Mısır vizesi başvuruları ortalama 1 ay içerisinde açıklanmaktadır.

Mısır Çalışma Vizesi İçin Ne Gerekli?

Mısır çalışma vizesi için işveren tarafından hazırlanan çalışma izni, mesleki evraklar, gelir belgeleri gibi belgeler talep edilir. Bu belgeleri vize merkezine teslim etmeniz ardından çalışma vizesi ücretini ödemelisiniz.

Mısır Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır vize başvurusu, başvuru formunun doldurulması ardından Mısır konsolosluğuna veya yetkili vize merkezlerine yapılır.

Mısır Vizesi Evrakları Nelerdir?

Mısır vizesi için gerekli evraklar; pasaport, kimlik fotokopisi, fotoğraf, gelir belgeleri, otel rezervasyonu ve uçak bileti gibi belgelerdir.