Mısır Vize Ücreti
Mısır Vize Ücreti

Mısır, Türkiye’den vize isteyen bir ülke olduğu için seyahat edecek olan Türk vatandaşları, seyahat amacına göre vize başvurusu yapmalıdır. Vize evrakları, vize ücreti gibi konularda bizimle iletişime geçerek bilgi alabilir ve işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Mısır Türklerden Vize İstiyor Mu?

Mısır’a gitmek isteyen Türk vatandaşlarının vize alması zorunludur. Mısır, ülkesine gelecek olan kişiler için farklı vize türleri açmıştır. Turistik, çalışma, eğitim, ticari ve aile birleşimi vize türlerinden birini alarak ülkeye gidebilirsiniz. Mısır vize türleri için aranan şartlar ve evraklar farklılık gösterir.

Mısır’a seyahat amaçlı gidecek olan ve 90 günden kısa süre konaklayacak olan Türk vatandaşları, Mısır turistik vize başvurusunda bulunmalıdır. Bu vizeyi almak için Mısır konsolosluğundan randevu almanız ve başvuru formunu doldurmanız istenir. Dilekçe, pasaport, fotoğraf, otel rezervasyonu ve gidiş-dönüş uçak bileti belgeleri ile birlikte vizeye başvuru yapabilirsiniz.

Mısır’da 90 günden uzun süre konaklamak isteyen Türk vatandaşları, gitme amacına göre eğitim, çalışma, ticari veya aile birleşimi vize türlerinden birini almalıdır. Bu vize türleri, ülkeye gittiğinizde oturum izni ve çalışma izni almanıza olanak tanır. Vizeler için gerekli belgeler arasında davetiye, eğitim ve mesleki belgeler, gelir belgeleri gibi belgeler vardır.

Mısır vizesine başvuru yapacak kişiler, başvuru formunu doldurmalı ve form çıktısını evrakları arasına eklemelidir. Vize başvuruları Mısır konsolosluğu veya yetkili vize merkezlerine yapılır. Vize işlemlerinin tamamlanması için vize merkezine Mısır vize ücreti ödemeniz gerekir. Vize ücreti, vize türlerine göre değişiklik gösterir.

Mısır’a çalışma amacıyla gidecek olan Türk vatandaşları öncelikle çalışma izni almalıdır. Çalışma izni, Türkiye sınırları içerisinde alınacak bir izin değildir. Mısır’da bir firma ile anlaşmanız ardından işveren tarafından çalışma izninin düzenlenmesi gerekir. İş davetiyesi, mesleki belgeler, çalışma izni dilekçe gibi belgeleri teslim etmeniz ardından vize alabilirsiniz.

Aile birleşimi vizesi, Mısır’da akrabaları olan Türk vatandaşlarının başvuru yapması gereken uzun süreli vize türlerinden biridir. Bu vizenin alınması için Mısır’da yaşayan kişiler tarafından davetiye alınması gerekir. Bu belge ile birlikte yabancı dil sertifikası, mesleki belgeler, gelir belgeleri gibi belgeleri hazırlamanız gerekir. Aile birleşimi vizesi alan kişiler, ülkeye gittikten sonra oturum izni başvurusunda bulunmalıdır.

Mısır’a eğitim amaçlı gidecek olan kişilerin başvuru yapabileceği eğitim vizesi için Mısır’da bir eğitim kurumundan onay alması gerekir. Bu belge ile birlikte sponsor belgeleri, gelir belgesi, yabancı dil sertifikası ve pasaport gibi belgeleri de vize merkezine teslim etmeniz istenir. Eğitim vizesi alan kişiler, eğitim süresini kapsayacak kadar vize verilmektedir.

Türk vatandaşları, Mısır’a gitmeleri ardından 90 günden uzun süre konaklayacaksa oturum izni başvurusunda bulunması zorunludur. Bu izin, ülkede kalma amacına göre farklı sürelerde verilir. Bu süreden daha uzun kalmak isteyen kişiler, oturum izni uzatma başvurusunda bulunabilir.

Mısır Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Mısır turistik vize 30 gün, 60 gün gibi kısa süreli konaklama için alınan vize türüdür. Turistik vize, ülkede oturum izni alınmasına ve çalışılmasına olanak tanımaz. Sadece seyahat amacıyla gidecek olan Türk vatandaşları, Mısır konsolosluğuna müracaat ederek vize başvurusunda bulunabilir.

Turistik vize almak için öncelikle Mısır konsolosluğundan randevu almalısınız. Randevu almak için konsolosluğu arayabilir veya web adresinde yer alan online başvuru formunu doldurabilirsiniz. Randevu tarihinde vize için gerekli evrakların tümünü teslim etmeniz istenir. Bu evrakları teslim etmeniz ardından Mısır vize ücreti ödeyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Turistik vize başvurusu için istenen vize ücreti 260 TL, vize merkezi ücreti ise 20 Euro olarak belirlenmiştir. Vize ücretini ödemeniz ardından başvuru sonucunuz mail adresine iletilir. Turistik vize başvurusu sonuçları konsolosluğun yoğun olmasına bağlı olarak farklı sürelerde açıklanmaktadır. Başvuru yapacak kişiler, seyahatlerinden 90 gün öncesinde vize başvurusu yapabilir. Başvuru sonucu ortalama 1 ay içerisinde açıklanmaktadır. Ancak bu süre, yoğunluk olan dönemlerde 3 aya kadar uzayabilir.

Mısır vizesi sonuçları olumlu veya olumsuz olacak şekilde belirlenen süre içerisinde sonuçlanır. Vize başvurusu onaylanmayan kişiler, vize reddi itiraz dilekçesi yazabilir. Aynı zamanda vize reddi alan kişiler, yeniden vize başvurusu yapma hakkına da sahiptir. Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için gerekli evrakların dikkatli bir şekilde hazırlanması önemlidir.

Mısır Vize Ücreti Ne Kadar?

Mısır’a gidecek olan Türk vatandaşları, gitme amacına göre bir vize türüne başvuru yapmalıdır. Ticari, çalışma, eğitim ve turistik gibi farklı vize türleri için aranan şartlar ve gerekli evraklar mevcuttur. Başvuru yapacak kişiler, belgelerini teslim etmeleri ardından vize ücretini ödeyerek başvurusunu gerçekleştirebilir.

Mısır vize ücreti başvuru yaptığınız vize türüne göre belirlenir. Vize ücreti ile birlikte vize merkezi ücretini de ödemeniz zorunludur. Mısır turistik vizesi için belirlenen ücret 260 TL’dir. Vize merkezi ücreti olan 20 Euro’yu da ödemeniz istenir. Bu vize ücreti, tek girişli vize ücreti olarak belirlenmiştir.

Mısır vize türlerinden biri olan ticari vize, ülkeye iş seyahati amaçlı veya iş kurma amaçlı gidecek kişilerin müracaat etmesi gereken vize türüdür. Bu vizeyi almak isteyen kişiler mesleki belgeler gibi gerekli evrakları hazırladıktan sonra vize merkezine teslim etmelidir. Ticari vize için belirlenen tek girişli vize ücreti 600 TL’dir. Bu ücretle birlikte 20 Euro olan vize merkezi ücreti de ödenmelidir.

Mısır vizeleri tek girişli ve çok girişli olarak birbirinden ayrılır. Ticari vize için belirlenen çok girişli Mısır vize ücreti 850 TL’dir. Vize merkezi ücreti 20 Euro olarak belirlenmiştir. Ülkeye aynı vize ile birden çok giriş yapmak isteyen kişiler, çok girişli vize türüne başvuru yapmalıdır.

Mısır vize ücretleri, her yıl değişiklik gösterebileceği için Mısır konsolosluğu tarafından açıklanan son ücretlerin ödenmesi gerekir. Vize ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak için konsolosluğun web adresini takip edebilir veya vize merkezleri ile iletişime geçebilirsiniz. Vize masrafları, sadece vize başvuru ücreti kadar değildir. Evrak masrafları, vize başvurusunun kabul edilmesi için banka hesabınızda olması gereken tutar ve seyahat masrafları gibi ek masrafları düşünerek bütçe ayırmanız gerekir.

Sharm El Sheikh İçin Vize Kaç Dolar?

Sharm el Sheikh, Mısır’da yer alan tatil bölgelerinden biridir. Şehre gitmek isteyen  kişiler, konaklama amaçlarına göre vize başvurusunda bulunabilir. Turistik vize, şehirde 90 güne kadar konaklanmasına imkan tanır. Vize başvurusu için gerekli evrakları teslim etmeniz ardından Mısır vize ücreti ödemesini yapmanız zorunludur. Mısır vize ücreti 260 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücret ile birlikte 20 Euro olan vize merkezi başvuru ücretini ödemeniz gerekir. Mısır vize ücretini TL cinsinden ödeyebilirsiniz.

SSS

Mısır Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır vize başvurusu yapmak için Mısır konsolosluğundan randevu alınması, randevu tarihinde gerekli evrakların teslim edilmesi ve vize ücretinin ödenmesi gerekir.

Mısır Vize Ücreti Nereye Ödenir?

Mısır vize ücreti, vize merkezine ödenmektedir.

Mısır Vize Masrafları Ne Kadar?

Mısır vize başvurusu için 80 Euro ödenmesi gerekir. Bu ücretle birlikte evrak masrafları, uçak bileti, konaklama ve seyahat masrafları da vardır.