Mısır Vize Rehberi: Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır vize rehberi incelenerek, seyahat amacınıza göre vize başvurularını yapabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından kısa süreli seyahatler için vize talep ediliyor. Ancak, yalnızca bordo pasaport sahiplerinden istenmektedir.

Mısır Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır vize rehberi; kısa süreli ve uzun süreli vize talepleri içeriğinde hazırlanmıştır. 2022 vizesi için neler gerekir, vize başvuru prosedürleri nelerdir ve vize harç ücretleri ne kadardır gibi bilmeniz gereken tüm vize hususları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Mısır vize başvurusu için konsolosluk birimlerinden ya da vize başvuru merkezlerinden işlem yapabilirsiniz.

Mısır Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Mısır vize rehberi üzerinden seyahat süresi ve seyahat amacınıza uygun detayları inceleyerek, olması gereken kategoride başvurularını gerçekleştirebilirsiniz. Mısır vize başvuruları için misirvize.com sisteminden tüm bilgileri alabilir ve vize danışmanları ile iletişime geçerek, başvuru randevunuzu hemen oluşturabilirsiniz.

Mısır Büyükelçiliği vize başvurularında tek yetkili olarak Ankara Kavaklıdere’de görev almaktadır. Bunun yanı sıra İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye’de bulunan diğer dış temsilciliklerin konsolosluk birimlerinden başvuru yapabilirsiniz.

Mısır Turist Vizesi Kaç Gün Geçerli?

Mısır vize rehberi ile seyahatinizin tüm aşamalarında konfor sağlayabilirsiniz. Mısır’a seyahatler için;

  • Öğrenci vizesi başvurusu
  • Turistik vize başvurusu
  • Ticari vize ve çalışma vizesi
  • Aile birleşimi vizesi
  • Arkadaş/ Aile ziyareti vizesi

Gibi kategorilerine göre başvuru yapabilir ve evraklarınızı hazırlayabilirsiniz. Turist vizesi kısa süreli bir vize türüdür. 6 aylık periyot içinde 30 günü geçmeyecek seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mısır Türkiye’ye Vize Veriyor mu?

Mısır vize rehberi inceleyerek, vize süreleri hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Mısır ülkesine yapılacak seyahatler için başvurularınızı en az 45 gün öncesinden yapmanız gerekir. Mısır vizesi değerlendirme süresi 30 ila 45 gün olarak belirlenmiştir.

Mısır, Türkiye’ye vize veriyor. Ancak sadece bordo pasaport hamilleri vizeye tabidir. Siyah pasaport, gri pasaport ve yeşil pasaport sahipleri, kısa süreli seyahat programları için vizeye gerek olmadan seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Mısır Aile Birleşimi Vizesi Alınır mı?

Mısır aile birleşimi vize başvuruları için gerekli protokollere göre başvuru yapmanız gerekiyor. Mısır vatandaşı biriyle yapılan evliliklerde, aile birleşimi vizesi alınabilir. Bunun yanı sıra;

  • Mısır’da uzun süreli oturumu olan kişilerin anne- baba- çocuk veya eşleri,
  • Mısır vatandaşı olan veya sonradan vatandaşlık alan kişilerin eşleri, çocukları, birinci derece aile yakınları

Aile birleşimi vizesinden yararlanabilirler.

Mısır Vize Harç Ücreti Ne Kadar?

Mısır vize harç ücreti; kısa süreli ve tek girişli vizelerde 30 Euro olarak belirlenmiştir. Ticari vize 65 Usd, ticari vize çok girişli 90 Usd olarak belirlenmiştir. Vize sınıfına göre harç ücretlerini yatırarak, evraklarla birlikte teslim edebilirsiniz.

S.S.S

Sharm El Sheikh için vize gerekiyor mu?

Evet, Sharm El Sheikh seyahatleri için Mısır turistik vize alınması gereklidir. Bordo pasaport sahiplerinden istenir.

Mısır vizesi kapıdan alınıyor mu?

Mısır kapıda vize uygulaması kaldırıldı. Vize kolaylığı sağlayan uygulamanın kalkmasıyla birlikte umuma mahsus pasaport sahiplerinin vize başvurusu yapması gereklidir. Yeşil, gri ve siyah pasaportlar ile kısa süreli tatil programlarını, vizesi sağlayabilirsiniz.

Mısır ticari vize ücreti ne kadar?

Mısır ticaret vize harcı 65 Usd/ 30 Eur olarak belirlenmiştir.

Give a Comment

Call Now ButtonDestek Hattı