Mısır Konsolosluğu
Mısır Konsolosluğu

Mısır konsolosluğu, Mısır vize işlemleri ve pasaport işlemlerinin gerçekleştirilmesi için yetki verilen resmi kurumdur. Mısır vize türlerine müracaat etmek için bizimle iletişime geçebilir ve işlemlerinizi daha kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Mısır Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Mısır turistik vizesi, ülkede 90 günden kısa süre konaklayacak olan kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vize, ülkede oturum izni alınmasına ve çalışılmasına izin vermez. Sadece seyahat amaçlı başvuru yapacağınız vize için gereken birtakım şartlar vardır. Mısır turistik vizesi başvurusu Mısır konsolosluğu tarafından alınır. Vize almak için konsolosluktan randevu alabilir veya sabah erken saatlerde giderek sıraya girebilirsiniz.

Mısır vizesi, gerekli evrakları teslim etmeniz ardından sonuçlanır. Vize için gereken evraklar; pasaport, kimlik fotokopisi, uçak bileti gibi farklı evraklardır. Tüm evraklarınızı hazırlamanız ardından konsolosluğa teslim etmeniz başvuru için yeterli değildir. Vize başvurusunun ücretini de ödeyerek başvuruşunuzu tamamlayabilirsiniz.

Mısır vizesinin sonuçlanma süresi, konsolosluğun çalışma yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Mısır’a seyahat edecek olan kişiler, seyahatlerinden 90 gün öncesinde başvuru yapabilir. Vize sonucu 1-2 ay gibi uzun sürelerde sonuçlanabileceği için erken başvuru yapılması, seyahat planının bozulmaması için önemlidir. Mısır vize başvuru sonucu ortalama 1 ay içerisinde açıklansa da bu süre konsolosluğun yoğun olması durumunda 3 ayı bulabilir.

Mısır Konsolosluğu Açık Mı?

Mısır konsolosluğu Türkiye’de yaşayan Mısır vatandaşlarının haklarını korumak, Mısır pasaportu ve vize işlemlerinin tamamlanmasını sağlamak gibi görevleri yürüten resmi kurumdur. 2020 yılında pandemi sebebi ile vize işlemlerini durduran konsolosluklar kapanmıştı. 2021 yılında ise Mısır konsolosluğu açılarak vize ve pasaport işlemleri için randevu vermeye başlamıştır. Mısır vizesi almak isteyen kişiler, konsolosluğu arayarak randevu almalı ve gerekli belgelerin tümünü teslim etmelidir.

Mısır konsolosluğu ülkeye seyahat edecek olan kişilere, vize türleri ve başvuru aşamaları ile ilgili bilgi verir. Konsolosluğu aramanız ardından hazırlamanız gereken belgelerle ilgili bilgi alabilirsiniz. Konsolosluğun web adresinde de vize türleri için gerekli belgeler, başvuru şartları gibi bilgilerin tümü yer almaktadır.

Vize başvurusu yapacak olan kişilerin dikkate alması gereken açıklamalar, Mısır konsolosluğu tarafından yapılan son açıklamalardır. Pasaport alma, pasaport yenileme ve vize işlemlerinin şartları, her yıl değişiklik gösterebilir. Mısır konsolosluğu, değişen şartları web sitesi üzerinden bildirmektedir. Konsolosluğu takip ederek vize işlemleri hakkında gereken tüm bilgileri öğrenebilir, online başvuru formunu doldurarak randevu alabilirsiniz. Mısır konsolosluğu, 2021 yılında vize başvurularını kabul etmekte ve farklı vize türlerini vermektedir.

Türkiye’den Mısır’a Gitmek İçin Ne Gerekli?

Mısır, Türkiye’den gelecek olan kişilerin gelme amacına göre bir vize türüne başvuru yapmasını ve onay almasını zorunlu tutmuştur. Ülkeye gitmek için öncelikle bütçe ayırmalı, uçak bileti ve otel rezervasyonu gibi işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Farklı vize türlerine yer veren ülke, her vizesi için farklı şartlar ve belgeler ister. Bu bilgilerin tümü Mısır konsolosluğu web adresinden duyurulur.

Mısır’a seyahat amaçları gidecek olan Türk vatandaşları, turistik vize başvurusunda bulunmalıdır. Bu vize, ülkede 90 gün kadar konaklanmasına imkan tanıyan vize türüdür. Vize sahibi kişiler Mısır’a gittikten sonra oturum izni ve çalışma izni alamaz. Sadece seyahat amaçlı gidilmesine olanak tanır. Turistik vize başvurusu Mısır konsolosluğuna veya konsolosluğun yetki verdiği vize merkezlerine yapılır.

Mısır turistik vizesi için hazırlamanız gereken belirli evraklar vardır. Bu evraklar: Pasaport, pasaport fotokopisi, seyahat amacını gösteren dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet vesikalık fotoğraf, gidiş-dönüş uçak bileti ve otel rezervasyonudur. Bu belgelerin tümünü vize merkezine teslim etmeniz ardından 80 Euro olan vize ücretini ödemeniz istenir. Vize başvurusu sonucu, başvuru aşamasında belirttiğiniz mail adresine iletilmektedir.

Mısır’a çalışma amaçlı gidecek olan kişiler, Mısır’da bir kurumla anlaşmalı ve iş davetiyesi almalıdır. Çalışma vizesi, çalışma süresine göre verilir ve ülkeye giden kişiler oturum izni alabilir. Bu vizenin alınması için yeterli düzeyde Arapça bilme, mesleki belgelerin ve iş davetiyesinin hazır olması gerekir. Vize başvurusu, gerekli evrakların tümü konsolosluğa teslim edildikten ve vize ücreti ödendikten sonra tamamlanır. Vize başvuru sonucu ortalama 1 ay içerisinde açıklanmaktadır.

Mısır, üniversite eğitimi almak isteyen veya dil eğitimi almak isteyen kişilere eğitim vizesi vermektedir. Bu vizenin alınması için Mısır’da bir eğitim kurumunda onay alınması gerekmektedir. Eğitim kurumlarından alınacak olan belge, sponsor belgeleri, pasaport gibi evrakları teslim etmeniz ardından eğitim vizesi alabilirsiniz. Eğitim vizesi alan kişiler, ülkeye gittikten sonra oturum izni ve çalışma izni alabilir.

Mısır’a aile yakınlarını ziyaret etmek amacıyla gidecek olan kişiler, 90 günden uzun süre konaklayacaksa aile birleşimi vizesine başvuru yapmalıdır. Bu vizenin alınması için yeterli düzeyde Arapça bilmek gerekir. Pasaport, davetiye, gelir belgeleri, fotoğraf gibi evrakların tümü vize merkezine teslim edildikten sonra vize ücretini ödeyerek ülkeye gidebilirsiniz. Aile birleşimi amacıyla giden kişiler, ülkeye gittikten sonra oturum izni almalıdır.

Mısır’a iş seyahati veya iş kurmak için gidecek olan kişiler, Mısır ticari vize başvurusunda bulunmalıdır. Vize almak için Mısır konsolosluğundan randevu alınması, vize başvuru formunun doldurulması ve vize dilekçesi yazılması gerekir. Daha sonra mesleki belgeler, gelir belgeleri, yabancı dil sertifikası, pasaport ve konaklama rezervasyonu gibi belgelerin vize merkezine teslim edilmesi gerekir.

Sharm El Sheikh İçin Vize Gerekiyor Mu?

Sharm El Sheikh, Mısır’ın turistik şehirlerinden biridir. Plajları, sualtı dünyası ve alışveriş için gidebileceğiniz şehirde tarihi yapılar da yer alır. Mısır, Türkiye’den vize isteyen ülkelerden biri olduğu için şehre gitmek isteyen kişilerin vize başvurusunda bulunması istenir. Vize başvurusu Mısır konsolosluğu tarafından alınmaktadır. Vize almak için Mısır konsolosluğunu arayabilir ve web adresinde yer alan başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Mısır’ın turistik şehrine seyahat amaçlı gidecek olan kişiler, turistik vize başvurusunda bulunabilir. Bu vize, şehirde 90 gün kadar konaklanmasına izin vermektedir. Vize başvurusu için pasaport, gelir belgesi, kimlik fotokopisi, dilekçe ve fotoğraf belgeleri istenir. Aynı zamanda otel rezervasyonu, gidiş dönüş uçak bileti belgelerinin de hazır olması gerekmektedir.

Turistik vize başvurusu için hazırlanan evrakları vize merkezine teslim etmeniz ardından 80 Euro olan vize ücretini ödemelisiniz. Vize başvuru sonucu, 1 ay içerisinde mail adresinize gönderilir. Vize alan kişiler, ülkeye tek seferlik uçuş ile ulaşabilir. Bu vize, oturum izni ve çalışma izni alınmasına olanak tanımaz. Şehirde 90 günden uzun süre konaklamak isteyen veya çalışmak isteyen kişiler, uzun süreli Mısır vize türlerinden birini almalıdır.

SSS

Mısır Konsolosluğu İletişim Numarası Nedir?

Mısır konsolosluğu telefon numarası: 0212 324 21 33

Vize Başvurusu Sadece Konsolosluğa Mı Yapılır?

Mısır vize başvurusu konsolosluğa ve konsolosluk tarafından yetki verilen vize merkezlerine yapılabilir.

Mısır Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır vize başvurusu için konsolosluk tarafından yayınlanan başvuru formunu doldurmanız ve gerekli tüm evrakları vize merkezine teslim etmeniz gerekir.

Mısır Vize Sonucu Ne Zaman Açıklanır?

Mısır vize başvurularının sonucu başvuru yapılan vize türlerine ve konsolosluğun çalışma yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Vize sonuçları ortalama 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.